سرقت کلمات عبور از سیستم عامل‌های آسیب‌پذیر مک

سرقت کلمات عبور از سیستم عامل‌های آسیب‌پذیر مک
ايتنا- وجود يک آسيب‌پذيري در High Sierra و برخي نسخه‌هاي قديمي سيستم عامل مک به برنامه‌هاي مخرب امکان مي‌دهد تا کلمات عبور ذخيره شده در رايانه‌هاي اپل را سرقت کنند.
 

 
 حفره امنیتی یادشده مربوط به Mac keychain است که یک محفظه دیجیتال برای ذخیره سازی کلمات عبور و کلیدهای رمزگذاری سیستم عامل مک محسوب می شود. مهندسان اپل این بخش را به گونه ای طراحی کرده اند که برنامه های نصب شده قادر به دسترسی به محتوای آن بدون وارد کردن کلمه عبور اصلی رایانه مک نباشند.


اما ضعف Mac keychain دسترسی برنامه‌های مخرب به آن و سرقت کلمات عبور را ممکن کرده؛ بدون آنکه نیازی به ورود کلمه عبور اصلی باشد. پاتریک واردل هکر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که برای سرقت امنیتی سینک کار می کند اولین بار آسیب یادشده را شناسایی کرده است.

اپل در واکنش به افشای این آسیب پذیری از کاربران خواسته تا از نصب برنامه‌های مشکوک که توسط شرکت یادشده تایید نشده خودداری کنند و برای این کار تنها به اپ استور مک مراجعه کنند. در عین حال وجود این مشکل باعث اعتراض برخی کاربران سیستم عامل مک شده که تا پیش از این تصور می کردند سیستم عامل یادشده از امنیت بالایی برخوردار است.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان