چین واتس‌اپ را مسدود کرد!

چین واتس‌اپ را مسدود کرد!
ايتنا- کشور چين بطور کامل اپليکيشن پيام رسان محبوب و کاربردي واتساپ را فيلتر و مسدود کرد.


دولت چین که سابقه زیادی در فیلترینگ و مسدود کردن شبکه‌های محبوب اجتماعی و پیام‌رسان دارد، این بار بطور کلی شمشیر خود را در برابر پیام‌رسان پرطرفدار واتس‌اپ از رو بسته و به کلی آن را فیلتر کرد.  

به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، چین پیشتر هم برخی از امکانات و ویژگی‌های این پیام‌رسان تماس ویدیویی و تماس صوتی را مسدود کرده و آن را برای عموم مردم غیر قابل دسترسی کرده بود. بدیهی است دلیل مسدودسازی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی توسط این کشور آن است که محتوای غیرقانونی و خلاف دولت و فرهنگ در این کشور منتشر نشود و همچنین نظارت بیشتری بر کاربران و فعالیت‌هایشان داشته باشند.

چین همواره نسبت به برنامه‌ها، نرم‌افزارها، شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که در غرب توسعه داده می شوند، حالتی تدافعی به خود گرفته و بسیاری از آنها نظیر  فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و برخی سرویس‌های گوگل همچنان فیلتر و مسدود هستند. در ازای آن، چین همواره درصدد رشد و توسعه برنامه ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و محلی است چرا که بدین وسیله خیلی راحت می تواند فعالیت کاربران را نظارت کند.

خبر فیلترینگ پیام رسان واتس‌اپ بطور قطع برای آن دسته از کاربرانی که طرفدار این اپلیکیشن محبوب و کاربردی بوده‌اند، خبر ناخوشایندی محسوب می شود.
اپلیکیشن واتس‌اپ در صدر پیام‌رسان‌های محبوب در بیش از 100 کشور جهان قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده توسط واتس‌اپ، این اپلیکیشن پیام‌رسان دارای حدود 1.3 میلیارد کاربر در سراسر جهان  است.

شرکت فیس‌بوک با در اختیار داشتن واتس‌اپ در سال 2014، 19 میلیارد دلار کسب کرد و هم اکنون نیز درصدد کسب پول بیشتری از این اپلیکیشن پیام رسان محبوب است.
البته این خبر برای تاجران و صاحبان شرکت‌ها نیز اصلا خبر خوبی نخواهد بود چرا که بتازگی واتس‌اپ خبر داده بود که قرار است امکانات و خدمات جدید دیگری به این پیام رسان محبوب اضافه شود تا بدین وسیله کاربران بتوانند براحتی با شرکت های مورد نظر خود، در ارتباط باشند.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان