بازاریابی اینترنتی 3 - Marketing Internet

بازاریابی اینترنتی: (3)

 

بازاریابی موفق چه فاکتورهایی دارد؟

بازاریابی موفق به چه صورت انجام میگیرد؟ چطور متوجه شویم که بازاریابی ما با موفقیت پیش می رود؟ جواب ساده است، در صورتی شما بازاریابی موفق دارید که متوجه شوید سود سهام شما بصورت ثابت و پایدار افزایش میابد.

دقت کنید که من از واژه ی سود سهام(revenues)استفاده کردم نه سود(profit) ! تفاوت بسیاری بین سود سهام و سود وجود دارد. داشتن مشتریان بسیار، فروش فراوان و پرداخت پول بیشتر از سوی مشتریان با هربار مراجعه به وب سایت شما جزء فعالیت هایی هستند که سود سهام شما را افزایش می دهد.اساسا شما پول زیادی دم در خود می آورید، حال اگر شما این پول را خوب مدیریت کنید می توانید پول بیشتری به خانه ی خود ببرید اما اگر خوب مدیریت نکنید هرچند که مشتریان بسیاری به سوی خود می آورید اما همان میزان پولی که همانند قبلا کسب می کردید به خانه می برید.

بازاریابی یک عمل برای آوردن پول بیشتر به در خانه است. اما مدیریت مالی عمل مدیریت کردن آن پول است تا سرمایه ی بیشتری به داخل خانه ی خود ببرید. اگر کار خارق العاده ای در بازاریابی خود انجام دهید سود سرمایه ی شما افزایش میابد، حال اگر مدیریت آن سرمایه را به نحو احسن انجام دهید سود شما افزایش خواهد کرد. به عبارت دیگر بازاریابی خوب لزوما باعث نمی شود تا شما پول بیشتری به خانه ی خود ببرید، برای انجام این کار یعنی بردن پول و سرمایه به درون خانه شما میبایست بازاریابی حرفه ای را با مدیریت مالی خوب تلفیق کنید.

نکته ی دیگری که باید اشاره کنم این است که اگر بازاریابی شما موفق است باید افزایش ثابت سود سهام داشته باشید. دقت کنید نکته ی بسیار مهمی است نمی گویم که هرچه اقتصاد شما سریع تر رشد کند پس سود سهام نیز بهتر می شود. تعداد بسیاری از کارآفرینان در صنعت خود بخاطر همین موضوع که شرکت هایشان خیلی سریع رشد میکند تجارت خود را از دست داده اند.

ابتدا شاید عجیب بنظر برسد که چطور امکان دارد شخصی به دلیل اینکه پول بسیاری تا دم در خانه اش می آورد اقتصاد خود را از دست می دهد؟! جواب به این سوال عجیب در ابتدا زیاد واضح نیست، اما خواستم به این نکته اشاره کنم تا بگویم رشد ثابت اقتصاد بهتر از رشد بسیار سریع آن است. زمانی که شرکت شما بسیار سریع رشد کند و تعداد بیشماری مشتری داشته باشید و پول بسیاری هم دم در خانه تان بیاید مجبور هستید تا به تکتک این مشتریان سرویس دهید، در ابتدا سرتان شلوغ تر از قبل می شود اما در انتها فقط باید زمان مورد نیازتان را ایجاد کنید تا برای هر مشتری کار خوبی انجام دهید و حالا نیز فقط باید عجله کنید تا شاید بتوانید از عهده ی این همه مشتری برآیید.

سطح رضایت مشتریانتان شاید پایین بیاید، مجبورند زمان بیشتری صبر کنند تا سرویس دریافت کنند زیرا 5نفر جلوتر از آنهاست. بنابراین اولین مشکلی که با رشد بیش سریع  اشرکت وجود دارد این است که دیگر قادر نخواهید بود تا به سرعت قبل به مشتریان سرویس دهید. دومین مشکلی که وجود دارد این است که مدل های جدید وب سایت خود را گسترش دهید، طراحان سایت جدید برنامه نویسان وکارکنان پشتیبانی جدید استخدام کنید تا فقط بتوانید از عهده ی این سیل عظیم مشتریان بربیایید. تمام این افزودن ها خرج های بسیار سنگینی هستند.

فقط پول بسیاری هزینه میکنید تا کسانی که طراحی سایت انجام می دهند، برنامه نویسان، مشاورانSEO استخدام کنید، حال در نظر بگیرید در موقعی از سال هستید که مشتری زیادی ندارید چه اتفاقی می افتد! شما مجبورید به تمام کارمندانتان حقوق پرداخت کنید و این درصورتیست که کار کافی برای انجام ندارند، این نقطه ی نزول یک تجارت است نمی توانید پول زیادی کسب کنید، کارمندانتان کم حوصله شده اند، اگر اخراج کنید ممکن است سطح رضایت شان پایین آید ضربه ایست به تجارتتان! اکثر شرکتهایی که به سرعت رشد میکنند، به یکباره با کمبود سرمایه مواجه می شوند و تجارت خود را از دست می دهند.

درنهایت سومین مشکل آن اینست که اگر مشتریان بیشماری داشته باشید پول زیادی هم کسب میکنید نکته ی مهم در این موضوع مدیریت کردن این سود سهام است.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان