چطور برای وب سایت خود برنامه ریزی کنیم

چطور برای وب سایت خود برنامه ریزی کنیم؟

شروع کار برای طراحی یک وب سایت خارج از اینکه چه مدت زمانی قبلا برای آن صرف کردید یا از چه نرم افزارهایی استفاده می کنید یا اینکه چند خط کد برای آن مینویسید، کاری بسیار مهم و خطیر است.

اگر یک وب سایت ساختار یا برنامه ریزی ضعیفی داشته باشد اصلا موفق نمی شود، مطمئنم ای جمله ی قدیمی را شنده اید که شکست خوردن در برنامه ریزی، یک برنامه ریزی برای شکست خوردن است.

قبل از همه چیز شما باید تا اندازه ای ایده داشته باشید که می خواهید موضوع سایت شما چه چیزی باشد. آیا می خواهید وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی، سهام آنلاین، بلاگ یا یک وب سایت نشریه ای باشد؟ زمانی که شروع به طراحی سایت می کنید اگر قبل ان ساختار برنامه ریزی داشته باشید این کار بسیار راحت تر خواهد شد. اما اگر یک ایده ی واضح نداشته باشید مجبور خواهید بود زمان زیادی را برای تغییر صرف کنید و دوباره شروع به طراحی کنید و دائما به مرحله اول  بازگردید. بهترین ایده این است که یک ایده برای خودتان طراحی کنید و از ان پیروی کنید.

حال که تقریبا تصمیم گرفته اید وب سایت شما چه موضوعی و چه شکلی داشته باشد زمان آن رسیده که صفحات آن را تصمیم گیری کنید وب سایت شما چه صفحاتی داشته باشد. این موضوع بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است که چندتا صفحه برای وب سایت طراحی کنید، اگر بسیار زیاد باشند پیدا کردن یک صفحه مشکل خواهد بود و اگر کم باشد انگار گویی وب سایت کامل نشده است. صفحات خاصی وجود دارد که وب سایت به آن نیاز دارد شما باید آنها را نیز بررسی کنید مثل "صفحه اصلی" "ارتباط با ما" در صورت نیاز "فروشگاه اینترنتی" وغیره اما هواستان باشد صفحاتی که به ان نیازی ندارید به وب سایت اضافه نکنید. حواستان باشد که صفحات وب سایت حرفه ای، مرتبط، و مورد نیاز وب سایت شما باشند.

زمانی که طراحی سایت را شروع می کنید بهترین راه کار داشتن مداد و کاغذ است که طراحی های خود را بر روی ان انجام دهید.یک تکه کاغذ هم می تواند صفحات مورد نیاز را در خود جای دهد و هم لینک هایی که هر کدام باید به هم داشته باشند. بهترین راه آوردن تصویر وب سایت رویایی خود بر روی کاغذ است که در مرحله ی بعد به واقعیت مبدل کنید. وقت گذاشتن برای این کار بسیار سودمند است با این کار در مرحله ی طراحی سایت لینک های مورد نیاز را برای شما به نمایش می گذارد. در حین انجام این کار به این موض.ع بیاندیشید که کاربرانتان چطور قادر خواهند بود از A تا B وب سایت شما مراجعه کنندو به راحتی اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.

برای جمع آوری این مقاله باید بگویم که قبل از شروع طراحی سایت حتما و حتما برنامه ریزی کنید این کار را هرگز فراموش نکنید، این روش بهترین راه کار برای آسان و راحت کردن شروع کار است و استرس را به حداقل می آورد، اگر برنامه ریزی می کنید یادتان باشد تا جزئیات وب سایت خود را برنامه ریزی کنید حتما موفق می شود.

یادتان باشد " که شکست خوردن در برنامه ریزی، یک برنامه ریزی برای شکست خوردن است". اول نقشه ی کامل وب سایت خود را بر روی کاغذ بیاورید و از آن به عنوان یک راهنما استفاده کنید. آن را ریز به ریز اجرا کنید تا به وب سایت رویایی خود برسید.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان