Browser Caching چیست؟

 

حافظه کش مرورگر یا Browser Caching چیست؟

هر زمان که شما صفحه ی وبی را باز میکنید می بایست تمام فایل های موجود در وب را دانلود کند و صفحه را به درستی به نمایش بگذارد، که این شامل تمام HTML,CSS,Javascriptو تصاویر موجود در وب سایت است.

برخی از صفحات وب سایت ممکن است تعداد فایل ها یا پوشه های کمتری داشته باشند و اندازه ی کوچکتری داشته باشند یعنی ممکن است چند کیلوبایت باشند. اما برخی دیگر از وب سایت ها ممکن است فایل ها یا پوشه های بیشتری داشته باشند یعنی چندین مگابایت حجم داشته باشند. برای مثال Twitter.com نمونه از این وب سایت ها استو 2mb+ حجم دارد.

در این جا  دو موضوع رخ میدهد:

  • این فایل های بزرگ زمان طولانی تری میبرند تا بارگیری شود و برای کاربرانی که سرعت اینترنتشان پایین است یا از موبایل برای بارگیری وب سایت استفاده می کنند یک رنج است.
  • هر فایل به سرور درخواست جدا گانه ای ارسال می کنند. اگر سرور شما همزمان بیشترین درخواست را دریافت کند نیاز به وقت بیشتری دارد تا پاسخ دهد، و این اتفاق تنها سرعت صفحه ی شما را پایین می آورد.

Browser Caching می تواند با ذخیره کردن برخی از این فایل ها یا پوشه ها در بروزر کاربر به شما کمک کند تا این اتفاق رخ ندهد. زمانی که کاربران برای اولین بار از وب سایت شما دیدن میکنند همان زمان طول می کشد تا وب سایت شما بارگیری شود اما زمانی که برای دومین بار از وب سایت شما دیدن می کنند یا صفحه وب را refresh می کنند یا اینکه به قسمت های گوناگون وب سایت می روند، دیگر از قبل برخی از فایل ها را در بروزر خود دارند و دیگر زمان زیادی برای بارگیری وب سایت نیاز نیست.

این بدان معناست که اندازه ی اطلاعاتی که بروزر کاربر باید دانلود کند کم است و درخواست های کمتری به سرور فرستاده می شود.

نتیجه چه هست؟ زمان برای دانلود صفحات وب کمتر می شود.

Browser Caching چیست

چرا browser caching مهم است؟

دلیل اصلی اهمیت داشتن browser cashing این است که browser cashing بارگیری بر روی سرور وب را کاهش می دهد که در نتیجه زمان بارگیری را برای کاربران وب سایت شما کم میکند.

حواستان باشد:

حواستان باشد زمانی که شما browser cashing را فعال می کنید انگار گویی برخی از پارامترها را بر روی برخی از فایل ها قرار می دهید و با این کار ممکن است کاربران نتوانند نسخه ی جدید وب سایت شما را بعد از update شدن دریافت کنند.

این موضوع خصوصا به زمانی مرتبط می شود که شما برای مثال وب سایت خود را در اختیار طراح سایتی قرار داده اید تا تغییراتی در وب سایت شما ایجاد کنند، آنها تغییرات را ایجاد می کنند اما شما هنوز نمی توانید آنها را ببینید، چون عناصری که تغییر داده اند در بروزر شما پنهان شده اند.

 

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان