گرامر در ترجمه متن

گرامر مهمترین بخش در یادگیری زبان انگلیسی و ترجمه متن است که به تمام شاخه های آن از جمله مکالمه، نگارش، درک مطلب و در سطوح بالاتر نامه نگاری، روزنامه نگاری، آیلتس و توفل به میزان زیادی مرتبط می شود و در نهایت به ترجمه انواع مختلف متون همچون ترجمه سیاسی، ادبی، مطبوعاتی، فنی، مهندسی، پزشکی و غیره.

گرامر جامع ترین بخش زبان و همانطور که گفته شد مهمترین قسمت آن است که شامل صفت، مفعول، فاعل، فعل میشود. تمام شاخه های گفته شده نیز به زیر شاخه های مختلفی انواع فاعل، مفعول و فعل تقسیم میشوند.

افعال در تمام زبان های دنیا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در زبان انگلیسی انواع مختلف زمان ها را داریم که بطور مختصر به آن ها می پردازیم. زمان حال ساده، گذشته ساده، حال ساده استمراری، گذشته ساده استمراری، زمان ماضی نقلی و بعید (استمراری) و آینده کامل استمراری که یکی از مهمترین زمان ها در زبان انگلیسی می باشند و یادگیری آنها در تمام بخش های اشاره شده در بالا خصوصا در حوزه ترجمه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تشخیص درست این زمان ها و ترجمه ی دقیق آنها به زبان مقصد بسیار مهم می باشد که جز با تسلط کامل به گرامر دست یافتنی نیست.

بجز افعال گفته شده نوع دیگری از افعال هستند که بصورت مجهول درآمده اند همانند مجهول حال ساده، گذشته ساده، آینده و مجهول زمان ماضی نقلی و بعید. صورت مجهول افعال گمراه کننده اند که با کمی تمرکز بر روی گرامر و تمرین آنها قابل فهم هستند. فراگیری تمام نکات در باره ی زمان افعال یکی از نکات کلیدی در ترجمه سلیس و روان می باشد.

گروه مترجمی ویستان در هر یک از حوزه های گفته شده دارای نیروی با سابقه و با تجربه است که پس از دریافت سفارش ترجمه، متن بررسی شده و باتوجه به عمومی بودن و یا تخصصی بودن آن و برحسب اینکه ترجمه از انگلیسی به فارسی یا ترجمه فارسی به انگلیسی بوده تفکیک و تحویل متخصصین مربوطه خواهد شد.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان