آموزش طراحی وب سایت موفق

 

آموزش طراحی وب سایت موفق

در این مقاله ما مرحله به مرحله راهنما برای شما تهیه کرده ایم تا بهترین منابع و اطلاعات را برای ایجاد یک وب سایت موفق جمع آوری کنید.

اهداف خاصی که برای ایجاد وب سایت خود درنظر دارید کدامند؟

آیا می خواهید وب سایتی داشته باشید که در نقش یک بروشور یا یک جزوه عمل کند؟ یا بر روی شرکت ها یا برندها تمرکز کند؟ آیا در صدد فروش محصولات یا ارائه خدمات از طریق وب سایت خود هستید؟  تولید محتوا یا ارائه اطلاعات به مخاطبین خود؟ یا در نظر دارید یک شبکه اجتماعی داشته باشید؟ مهمه که بر این موضوع تمرکز کنید چون تحت این شرایط وب سایت شما یک لحن و موضوع خاص به خود خواهد گرفت. یک الگو در تجارت برای خود بیابید یا اینکه از یک وب سایت در صنعتی که مایلید آن را ادامه دهید تقلید کنید. اگر شما مهم ترین عناصر را از یک وب سایت دریافت کنید و آنها را در خود نهادینه کنید در این صورت "کپی کردن" مشکلی ندارد.

میزان موفقیت:

یک نکته ی ساده اما فراگیر این است که تجارتی موفق خواهد بود که مالکان آن اهدافشان را بر افراد آن تحمیل کند. با داشتن یک نقطه ی پایانی تعریف شده افراد تلاش می کنند تا هر اقدامی را به انجام برسانند تا  تجارت خود را به آن نقطه پایانی و تعریف شده برسانند، این یعنی تولید درآمد آنلاین که به لحاظ روانشناسی یعنی به انجام رساندن نیمی از جنگ برای رسیدن به موفقیت.

زمانی برای تهیه ی یک لیست از اهداف طراحی سایت ایجاد کنید که این لیست می تواند شامل مهمترین تا پیش پا افتاده ترین اهداف شما در طراحی سایت و نجارتتان باشد.آکاه باشید که با پیشترفت وب سایتتان چطور این لیست ممکن است مطابق رشد سازمان و صنعتی که انتخاب کرده اید تغییر کند.

کاربرانتان:

یک وب سایت خوب و حرفه ای بدون داشتن کاربر هیچ است. همانند داشتن چندین هکتار پاساژ با چندین مغازه ی خرده فروشی و آخرین مدل ابزار آلات حراج، اما وسط یک بیابان! اگر کسی نتواند وب سایت شما را پیدا کند هیچوقت موفق نخواهید شد. بنابراین تشخیص کاربران مورد هدف شما به سادگی بزرگترین نقش را در پیش بردن تجارتتان دارد. بنابراین پیش از شروع طراحی سایت کاملا در مورد صنعت و رقیبانتان تحقیق کنید.

بازاریابی اینترنتی:

اگر شما در حال حاضر استراتژی بازاریابی خود را دارید بررسی کنید که چطور این استراتژی با تمام استراتژی های وب سایت شما هم خوانی دارد. درباره ی کلمات کلیدی خود تحقیق کنید این که چطور و تا چه میزان می توانند برای شما ترافیک ایجاد کند.

منابع:

تیم خود را هر چه سریعتر جمع آوری کنید. بعنوان مدیر پروژه این وظیفه ی شماست که تصمیم گیری کنید و وظایف را به افراد گروه تفویض کنید. عموما ترکیب زیر یک وب سایت ایجاد می کند.

 • طراحی
 • پیشرفت و برنامه ریزی
 • محتوا
 • وب هاستینگ/ساپورت IT
 • فروشگاه اینترنتی

برخی از اعضای تیم شما ممکن است در یک یا چندین وظایف ذکر شده (مثل طراحی سایت/گسترش وب) مهارت داشته باشند. بنابراین تمام مسائل همانند بودجه، نرم افزار، فرجه انجام پروژه و آموزش افراد تیم خود را در نظر بگیرید.

مبارزه:

تشخیص رقبا و مطالعه ی وب سایت هایشان بهترین منبع اطلاعات را برایتان فراهم می کنند. برخی از رایج ترین عناصر تحقیق، نگریستن و احساس کردن است، نفس کشیدن محتوا و عمل کردهای وب سایت ها هستند. شما باید رقبایی که می خواهید از آنها پیشی بگیرید را کاملا مورد تحلیل قرار دهید و عناصر کلیدی موفقیت شان را بررسی کنید.

محتوا همانند یک پادشاه عمل می کنند:

همیشه زمان و منابع مناسبی را برای ایجاد محتوای وب سایت اختصاص دهید، برای مثال یک مترجم یا یک نویسنده ی خوب استخدام کنید. تحت هیچ شرایطی محتوای رقبایتان را کپی و در وب سایت خود قرار ندهید. این یک عمل غیر حرفه ای ست و به موجب این کار هیچ کس شما را جدی نخواهد گرفت.در هر زمان جریان پیشرفت وب سایت خود و معماری وب سایت را بررسی کنید.

عملکرد وب سایت:

چه عملکردی را وب سایت تان میبایست پیشنهاد کند؟ فروشگاه اینترنتی یا کسب و تجارت؟ فورم؟ بلاگ؟ عضویت؟ یک عملکرد قوی و پیشرفته به یک برنامه نویس ذی‌ صلاحیت، نرم افزار و سخت افزار مناسب‌ نیازمند است. این شرایط برای شما بسیار مهم است که بدانید چطور این موضوعات تمام بودجه و منابع فنی تان را تحت تاثیر قرار می دهند.

به طور خلاصه باید بگویم که هرچقدر زمان و انرژی بیشتری برای برنامه ریزی و جمع آوری اطلاعات اختصاص دهید، یک وب سایت موثرتر، مشتری مدارتر و سودمندتری خواهید داشت.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

 • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
 • دفتر مرکزی :
 • 62 54 67 55 021
 • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
 • شماره های ضروری :
 • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان