33راه برای مکالمه انگلیسی بدون کلاس

33راه برای مکالمه انگلیسی بدون کلاس:

من تصور میکنم کسانی که این مقاله را می خوانند به دنبال این هستند که با اعتماد به نفس بیشتر و حرفه ای تر انگلیسی مکالمه کنند.

 زمانی که ما موثرتر و قوی تر با دیگران مکالمه میکنیم قادر هستیم  ایده ها و عقایدمان را بیان کنیم، تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم و با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اما زمانی که زحمت زیادی می کشیم تا عقاید خود را بیان کنیم احساس نا امنی و بی ارزشی به ما می کنیم. به عنوان یک انسان ما نیاز داریم تا در بحث های گروهی شرکت کنیم و تاثیراتی بر جامعه ی خود بگذاریم.

در جهان مدرن امروزی ما نیاز داریم فراتر از مرز های خود قدم بگذاریم وبا مرز های دیگر به گفتگو بپردازیم. در این میان زبان انگلیسی نزدیک ترین زبان برای یک مکالمه ی بین المللی است.

با هرچه بهتر انگلیسی صحبت کردن، مردم سرتاسر جهان بیشتر می توانند صدایمان را بشنوند. اما برای اینکه بهتر انگلیسی صحبت کنیم به یک معلم نیاز داریم، مگه نه؟ شما نیازمندید  که در کلاس های زبان انگلیسی شرکت کنید، درسته؟

خب معلمان و کلاس های انگلیسی قطعا کمک میکنند، اماتنها مطالعه ی چند ساعت کوتاه در یک هفته کمک چشمگیری به مکالمه ی شما به زبان انگلیسی نخواهد کرد.

تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که یک زبان آموز خودکار و خودمحور شوید، کسی که مسئولیت خود را در یادگیری خودش بر عهده می گیرد و برای خود در این راستا برنامه تهیه میکند تا انگلیسی خود را گسترش دهد.

خب یقینا این درست است که مکالمه یک توانایی است که به اجتماع بستگی دارد ویک فعالیت اجتماعی است و بهتر است که در کنار دیگران صورت بگیرد. گرچه که فعالیت های دیگری نیز هستند که به کار گروهی نیاز دارند مثل فوتبال، لئو مسی یک بازیکن خارق العاده شد زیرا او هر روز ساعت ها برای سال های متمادی با خود فوتبال تمرین می کرد بدون حضور در گروه خاصی.

شما هم میتوانید همین کار را با انگلیسی خود انجام دهید. من 33 روش را برایتان آورده ام که به مکالمه ی قوی تر شما بدون حضور در کلاس کمک خواهد کرد.

 1. مکالمه  انگلیسی خود را ضبط کنید: شنیدن صدای خود برای اولین بار ممکن است برایتان عجیب بنظر برسد اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد. در ابتدا به صدای شخصی که روان انگلیسی صحبت میکند گوش فرا دهید و بعد همان متن را با صدای خودتان بخوانید وضبط کنید و گوش فرا دهید. به تفاوت ها دقت کنید و این بار بهتر تمرین کنید. انسان ها تقلید را به بهترین نحو انجام می دهند با این کار بعد از مدتی متوجه خواهید شد که تلفظ هایتان تغییر چشمگیری کرده است. با این کار شما میتوانید دفترچه ی کاملی از خطاها و مشکلات خود را در زمینه تلفظ خواهید داشت که بهترین معلم برایتان خواهد بود.
 2. دیالوگ ها رابا صدای بلند وگویا ضبط کنید: بلند و رسا خواندن همانند صحبت کردن طبیعی نیست، این روش بهترین راه برای تقویت ماهیچه های صوتی شماست.با تمرین 5 یا 10 دقیقه در روز متوجه خواهید شد که تلفظ کدام کلمات برایتان مشکل است. رونوشت ها و دیالوگ های طبیعی را پیدا کنید، من بخشی را در این قسمت آورده ام، و همانند آنها با یک دوست تمرین و تکرار کنید بعد از مدتی غبارات رایجی را که در مکالمه ها استفاده می شوند را فرا خواهید گرفت.
 3. زمانی که رانندگی میکنید یا در حمام هستید به همراه یک آهنگ انگلیسی همخوانی کنید: متون آهنگ های پاپ معمولا بصورت مکالمه ای هستند بنابراین میتوانید بسیاری از اصطلاحات و عبارات رایج در مکالمه را به این نحو با گوش کردن آهنگ ها به یاد بسپارید. انسان ها زمانی که چیزی را با نحو و موسیقی یاد میگیرند روند فرا گیری و به یاد سپاریشان بالا می رود. من در این قسمت برخی از آهنگ ها را برایتان آورده ام.
 4. کلیپ های کوتاهی از فیلم ها را ببینید، مکث کنید و چیزی را که میشنوید تکرار کنید: YouTube یک مرجع جذاب برای زبان آموزان است و فکر کنم شما تا بحال کلیپ های مورد علاقه تان را داشته باشید برای شروع کار. توصیه من این است که کلیپ های کوتاه را مشاهده کنید و واقعا آن ها را مورد مطالعه قرار دهید. فیلم های بلند ممکن است حواس شما را پرت و گیجتان کنند. نکته کلیدی در تماشای کلیپ این است که واقعا و با دقت گوش کنید و از دکمه ی مکث جدا استفاده کنید و بر رود کلمات و لغاتی که میشنوید تمرکز کنید. بهترین مرجع نیز YouTubeاست.
 5. Vowel (حروف با صدا) و consonant (حروف بی صدا) در انگلیسی را بیاموزید: واج شناسی لیستی از صداهای حروف بی صدا و حروف با صدای انگلیسی است. یادگیری انها برای درست تلفظ کردنشان و تلفظ درست لغات کمک بسزایی در مکالمه واضح و روان میکند، پس این نکته را اصلا فراموش نکنید. در این قسمت آنها را برایتان فراهم کردم.
 6. شوا (schwa) را یاد بگیرید و تمرین کنید: ممکن است بپرسید شوا چیه؟ خب شوا رایج ترین صدا در زبان انگلیسی است: اینجا کلیک کنید. ما شوا را اکثر زمان در لغاتی مانند “teacher” و “around” استفاده می کنیم.
 7. درباره ی شکل ضعیف و قوی لغات رایج یاد بگیرید: زمانی که شوا را یاد گرفتید ممکن است فیلم های اصلی گوناگونی ببنید. انگلیسی مملو از شکل های ضعیف و قوی برخی لغات است. برای مثال کدام لغت را در جمله ی زیر با استرس تلفظ می کنیم؟

I want to go for a drink tonight.

چطور مردمان انگلیسی زبان بومی  to/for/a را تلفظ میکنند؟ ما از صدای شوا استفاده می کنیم و مثل جمله ی زیر می شود:

I wanna go ferra drink tenigh.

یاد بگیرید چطور و چه زمانی باید شکل ضعیف لغات استفاده کنید. زمانی که به کلیپ ها گوش می دهید بر روی استرس لغات تمرکز کنید در نهایت قادر خواهید بود متوجه تلفظ بومی زبانان شوید.

8.   استرس لغات را یاد بگیرید: زمانی که لغات بیش از یک سیلاب دارند ما یک یا بیشتر آنها را با استرس تلفظ می کنیم. برای مثال لغت intelligent 4تا سیلاب دارد اما کدام سیلاب را با استرس تلفظ میکنیم؟ اینجا کلیک کنید تا یاد بگیرید.  یادتان باشد که علامت عمودی کوچک بالای لغات، سیلاب با استرس را مشخص می کند: /?n?tel.?.d??nt/

 1. استرس جملات را بیاموزید: استرس جملات به لغت یا لغاتی اشاره دارد که در یک عبارت از یک جمله با استرس تلفظ میکنیم. زمانی که ما لغتی را با استرس تلفظ می کنیم به شنونده خود این اجازه را می دهیم تا متوجه شود کدام قسمت مهم است. اگر استرس را به اشتباه تلفظ کنیم شنونده در تشخیص قسمت مهم دچار اشتباه می شود.
 2. عبارات رایج را تشخیص دهید و تمرینشان کنید: این عبارات معمولا شامل 3 تا 7 لغت است، مثل:

To be honest

In a moment

On the other hand

یک مکالمه شامل ساختارهای گرامری، لغات و عبارات ثابت است، درحقیقت اگز بخواهم صادق باشم باید بگویم که اکثر زمان از عبارات ثابت در مکالمه ها استفاده میکنند.  عملکرد مکالمه ای این عبارات را یاد بگیرید و یاد بگیرید که چطور آنها را تلفظ کنید و آنها را در مکالمات روزمره ی خود استفاده کنند. اینجا کلیک کنید تا یک لیستی از 1000عبارت رایج را دریافت کنید.

 1. کالوکیشن (collocation) ها را بیاموزید: لغاتی که تنها بکار نمی روند و در بعضی مواقع نیاز به حرف اضافه خاص خود، اسم وغیره در جمله نیاز دارند. برای مثال short و small هر دو یک معنی دارند اما می گوییم که افراد short hair دارند نمی گوییم small hair.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

 • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
 • دفتر مرکزی :
 • 62 54 67 55 021
 • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
 • شماره های ضروری :
 • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان