الگوریتم PageRank گوگل

پیشرفت و توسعه ی World Wide Web منجر به تشکیل زمینه ای جدید و کامل در ریاضیات شده که آن را ریاضیات اینترنت نامیده اند و ترکیبی از احتمالات، جبر خطی،  تئوری گراف و سیستم داینمیک ست برای پاسخ به مشکلات پیچیده درباره ی این که چطور اطلاعات در نت انتشار پیدا میکنند.

در مقاله الگوریتم Hits در PageRank گوگل متوجه شدید که چطور گوگل از PageRank استفاده کرده تا ارتباط بین صفحات وب را تشخیص دهد، که در نتیجه این کار منجر به ساده و کار آمد شدن Internet search  شد. از دید کسی که طراحی سایت میکند این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که نه تنها یک وب سایت زیبا با ویژگی های گرافیکی زیبا طراحی کند بلکه موضوعی که چه صفحاتی به وب سایت او لینک خورده است برایش دارای اهمیت است.

داشتن یک پیج رنک مناسب برای طراحی سایت می تواند کسب و کار شما را به یک تجارت سودمند تبدیل کند. از دید گوگل نگهداری محاسبات صحیح  از پیج رنک بسیار مناسب است تا از کارهای متقلّبانه جلوگیری کند.

Link spam  به عنوان یک جستجوگر جهانی معرفی شده تا رتبه یک صفحه را در موتور جستجوگر (search engine) ارتقا بخشد.

Link Farmها شامل اجتماعات صفحات وب است که بصورت بسیار قوی اتصال یافته اند که به یکدیگر ارجاع پیدا می کنند و به عنوان اجتماعات در خور تحسین دو طرفه شناخته شده اند.

برخی از Link spam  ها با دست ساخت میشوند ولی اغلب آنها توسط برنامه ها و سرویس های خودکار ساخته می شوند. بنابراین تشخیص زیرگراف های انبوه گراف وب مهم است که فقط برای انجام آن و حذف انها از محاسبات Pagerank طراحی شده است.

گرچه بصورت کامل PAGERANKهمانی است که در فصل قبل توضیح دادیم اما در دنیای واقعی GOOGLE از الگوریتم های پیشرفته استفاده میکند تا این مشکلات را برطرف کند، این الگوریتم ها قادر هستند ویت های (weights) مختلفی را به لینک های خروجی اختصاص دهد یا اینکه تصمیم گیرد بعضی از لینک های خاص نباید به هیچ عنوان به pagerank انتقال داده شوند. توجه به این موضوعی که گوگل در وب سایت بیان کرده مهم است "درست است که ما دارای هزاران مهندس هستیم که روزانه گوگل را از هر لحاظ جلو میبرند اما باز pagerank را داریم تا تمام زمینه ها و پایه های اساسی را برای ابزارهای جستجوگر وب ها فراهم میکند".

مسیر دیگری که در جستجو وجود دارد تحلیل و مقایسه ی الگوریتم های رنکینگ های مختلف است. یک ویژگی که الگوریتم را کار آمد میکند استحکام و ثبات آن است World Wide Web. یک تغییر پایدار و دائمی ست، صفحات در هر لحظه در حال حذف و اضافه شدن هستند. این استحکام و ثبات است که مشخص میکند که اگر گراف وب اندکی بهم بریزد رنکینگ های وب تا چه اندازه تغییر میکنند. ما میخواهیم الگوریتم های رنکینگ (یا رتبه دهی) ثابت بمانند تا برای مثال مجبور نباشیم دائما pagerank را محاسبه کنیم. ساختار گراف اینترنت یک کلید برای حل مشکل ماشین جستجوگر است. با گسترش مدل ها برای یک گراف اینترنتی که هزاران میلیون گره دارند و در عین حال ساده و پیش پا افتاده هم نیستند این موضوع صدق دارد که وب ساختاری همچون گره ی پاپیونی دارد که گره ی این پاپیون به عنوان محتوای اتصال یافته ی گراف نشان داده شده است که آن را core (هسته) نامیده اند. هر قسمت از این گره ی پاپیونی شامل صفحاتی ست که به این هسته لینک خورده است، در صورتی که قسمت پشت این گره پاپیونی دارای حداقل لینک به این هسته است. بقیه ی صفحات وب یا در محتوای اتصال نیافته هستند یا در ریشه هستند که تنها لینک به صفحات بیرون هسته اند. در این نت عنکبوتی مثل شبکه های اجتماعی،انجمن های اجتماعی بعنوان گراف های زیر مجموعه با بیشترین لینک های داخلی سپس لینک های خارجی تعریف شده اند.

کسب اطلاعات در مورد گراف اینترنت باعث میشود تا به سؤالاتی در مورد اینکه چگونه اطلاعات و محتوا در نت انتشار پیدا می کند پاسخ دهیم.

کسب اطلاعات در مورد میزان پخش ویروس به سازندگان نرم افزار آنتی ویروس کمک میکند تا مناطق آلوده را پیش بینی و قرنطینه کنند.

کتاب "یک واحد درباره ی گراف های وب" توسط آنتونی بوناتو و مقاله ی آنلاین "ریاضیات اینترنت" در 2003 انتشار پیدا کرد، منبع خوبی از اطلاعات در مورد ریاضیات فراهم میکند که باعث میشود تجربه اینترنتی بهبود پیداکند.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان