رنگ در طراحی سایت

(البته ما این روش ها را با یک ویترینی از وب سایت ها که دارای ترکیب رنگی های زیبا هستند به نمایش می گذاریم.)

باچرخه ی رنگ آغاز می کنیم

 رنگ در طراحی سایت

آیا چرخه ی رنگی که در کودکی به ما آموزش دادند را به یاد می آورید؟ این چرخه هنوز به عنوان یک ابزار کاربردی بکار می رود.

 

چرخه ی رنگ می تواند به ما کمک کند تا درباره ی رنگ ها بیندیشیم و در نظر بگیریم که چطور رنگ های گوناگون با یکدیگر در ارتباط اند. این چرخه به ما کمک میکند تا متوجه شویم یک جفت رنگ یا حتی ترکیبی از رنگ ها به لحاظ هارمونی با یک دیگر در تعامل یا در تضاد هستند.

 

این چرخه دارای سه قسمت است رنگ های اولیه، ثانویه و سوم که حال هر یک از این قسمت ها نیز ترکیب رنگ های درون خودشان را دارند.

 

 • رنگ های اولیه: قرمز، زرد، آبی
 • رنگ های ثانوی: سبز، ارغوانی، نارنجی (ترکیبی از دو رنگ از رنگ های اولیه)
 • رنگ های سوم: لاجوردی، بنفش،گل سرخی، نارنجی-قرمز، سبز بهاری (ترکیبی از رنگهای گروه اول و دوم)

 رنگ درطراحی سایت

اینکه شما چگونه رنگ ها را در چرخه ی رنگ طراحی سایت ترکیب می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود که رنگ ها به بهترین حالات ممکن در کنار یکدیگر قرار گیرند.

 • مشابه: سه رنگ مشابه را در چرخه ی رنگ انتخاب کنیم.
 • مکمل: رنگ های متضاد را از چرخه ی رنگ انتخاب کنیم.
 • مکمل دو بخشی: یک رنگ انتخاب کنیم و همان رنگ را در هر یک از دو سمت رنگ متضاد از چرخه رنگ استفاده کنیم.
 • مکمل دوتایی: سخت ترین قسمت ایجاد رنگ است، این قسمت از یک رنگ اولیه و مکمل هایی از هر دو قسمت رنگ متضاد در چرخه ی رنگ استفاده می کند.
 • تک رنگی: یک رنگ و تغییراتی از آن رنگ (مثل کاری که Nifty در بالا ارائه کرد.)
 • سه تایی: سه رنگی که بصورت برابر در چرخه ی رنگ قرار گرفته شده است.

 

سفید، سیاه و خنثی ها

رنگ درطراحی سایت

اما یک پالت رنگ فقط شامل یک یا دو رنگ روشن نیست. این موضوع قابل بحث است که مهم ترین رنگ ها در پالت ممکن است همان هایی باشند که شما واقعا نمیبینید__ سیاه، سفید و رنگ های طبیعی.

این رنگ ها محیط را طوری به نمایش میگذارند که بقیه ی رنگ ها خود را آنجور که باید نشان دهند. این رنگ ها اغلب بخشی از زمینه  اند و یک حس گرمی و سردی در پروژه ایجاد میکنند که زمینه را برای اغلب کارهای هنری و تخیلی فراهم میکنند.

 

از رنگین کمان خود داری کنید

رنگ درطراحی سایت

رنگ ها اگر با هدف و با رعایت تعادل استفاده شوند بهتر خواهد بود. شما نیازی ندارید پنج، 10 یا 15 رنگ در پالت خود داشته باشید. بهترین ترکیب رنگی این است که گروهی از دو یا سه رنگ بهمراه یک زمینه ی خنثی داشته باشید.

چرا؟ زیرا این کار به هر کدام از رنگ های ما فضا برای دیده شدن می دهد و هدف دار تر دیده می شوند. هر رنگی می بایست یک کاری در طراحی سایت انجام دهد. بهترین طراحی ها و ترکیبات رنگ ها اینست که هر کدام نقش خاصی ایفا کنند و کاربران با هر کدام از رنگ ها ارتباط بر قرار کنند تا آنجا که کار کردن با وب سایت برای کاربران راحت تر شود. ( برای مثال اغلب طراحان سایت  رنگ های مشابه ویکسانی برای تمام کلید ها در یک پروژه وب سایت استفاده می کنند.)

 

رنگ ها را متناسب با محتوا انتخاب کنید

رنک درطراحی سایت

بهترین ترکیب رنگ آن است که نه تنها با هر یک از اجزا و رنگ ها همخوانی داشته باشد بلکه با محتوا نیز همخوانی داشته باشد. در نظر بگیرید که دقیقا موضوع وب سایت شما چیست.  آیا انتخاب رنگ هایتان و ترکیب آن ها با یکدیگر با محتوای وب سایت شما همخوانی دارد؟

بعضی مواقع این یک مشکل واضحی در وب سایت شما محسوب می شود که راه حا مشخصی نیز دارد. وب سایت هایی که در مورد طبیعت و محیط زیست است از رنگ سبز یا قهوه ای استفاده می کنند، وب سایت های بانکی اغلب از رنگ آبی استفاده می کنند زیرا این رنگ به معنی و مفهوم اعتماد است. وبدین صورت میتوان رنگ وب سایت را متناسب با محتوا انتخاب کرد که مهم ترین ویژگی نیز محسوب می شود.

              رنگ درطراحی سایت

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

 • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
 • دفتر مرکزی :
 • 62 54 67 55 021
 • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
 • شماره های ضروری :
 • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان