CSS و Javascript چیست؟

 Css چیست؟

Cascading Style Sheet یا CSS به شما این اجازه را می دهد تا ویژگی هایی مثل فونت صفحه، سایز متن، پهن شدن نوشته ها، ایتالیک بودن شان و این که کدام صفحات دارای دو ستون باشند را مشخص کنید. به عبارت دیگر css قسمتی ست که به شما اجازه می دهد تا ظاهر صفحه وب را کنترل کنید.

ممکن است شما از  Microsoft Word "doc" formatاستفاده میکردید، برنامه ای که همه چیز را از متنی که تایپ میکنید گرفته تا ظاهر متون تان در یک فایل مخصوص مشخص کرده و در اختیار شما قرار میدهد. در طراحی سایت، اطلاعات خام در HTML مشخص می شود و اکثر ظاهر آن توسط CSS مشخص میشود.

اگر شما از یک ویراستار وب (web editor) استفاده میکنید نیازی نیست خودتان را به زحمت بیندازید که کدام بخش به HTML برود و کدام بخش به CSS. همه چیز توسط ویراستار وب انجام داده خواهد شد.

کسانی که اطلاعات جامعی می خواهند میتوانند به مقاله ی مقدمه ای بر Cascading Style Sheets (CSS) را مطالعه نمایند. گرچه اگر شما دارای یک ویراستاری وب هستید نیازی به آناطلاعات ندارید چون ویراستار وب تمام کار های مورد نیاز را خودش انجام میدهد.

JavaScript, PHP, Perl چیست؟

از آن جایی که ترکیب HTMLو CSS سیستم قابل قیاس مناسبی برای داده های Word  هستند، به تنهایی برای نمایش اطلاعات کافی هستند.

اما اگر شما به صفحات وبی نیاز دارید که بسته به شرایط کار های گوناگونی را انجام دهید بنابر این شما به یک زبان برنامه نویسی نیازمند ید. برای مثال برخی از وب سایت ها تمایل به ایجاد امکان عضویت در سایت دارند تا مردم به سایت شان  متصل شوند و به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشند. برخی دیگر از سایت ها یک فرم فیدبک ایجاد میکنند تا کاربران با آنها در تماس باشند. تمام این ویژگی ها به امکاناتی نیازمندند که از عهده ی یک برنامه ساده مثل Word  برنمی آید.

  JavaScript, PHP, Perl این سه زبان های برنامه نویسی رایج اینترنت اند که توسط انواع وب سایت ها برای انتقال عملکردهای پیچیده استفاده می شوند.

برنامه های نوشته شده در JavaScript در خودِ مرور گر وب راه  اندازی می شوند، در این صورت اگر وب سایت شما برنامه ی JavaScript دارد، خودِ برنامه بصورت اتوماتیک با مرور گر وبِ کاربرانتان همتراز و بر روی کامپیوتر آنها نمایش داده خواهد شد. از طرف دیگر برنامه های PHP و Perl در قسمتی از کامپیوتر شما نصب خواهد شد که وب سایت تان در آن قرار گرفته است و آن هم وب هاست کامپیوتر تان است. بعد از اینکه برنامه های PHP و Perl کارهای لازم را انجام دادند نتایج را به مرور گر وبِ کاربرانتان ارسال میکنند همان قسمتی که تنها نتایج را به کاربر نشان میدهد.

 

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان