انتخاب عکس برای وب سایت

انتخاب عکس در طراحی سایت

اولین موضوعی که در انتخاب عکس باید در نظر گرفت این است که تا چه میزان عکس با ذات وب سایت مان تطابق دارد (relevance). باید این نکته نیز در نظر گرفته شود که اگر در یک صفحه از وب سایت عکسی داشته باشیم تا چه میزان از لحاظ دیداری در جذاب بنظر رسیدن آن موثر است اما اگر آن عکس با متون حاضر در همان صفحه مرتبط باشد خیلی بهتر است. برای واضح تر شدن موضوع به این مثال توجه کنید، یک وب سایت برای کشاورزی را در نظر بگیرید اگر صفحه اصلی تصویری از یک مرد تاجر را به نمایش بگذارد که پشت میز با کت و شلواری نشسته که قهوه می نوشد، این عکس نه تنها زشت و نامناسب است بلکه هیچ تناسبی با محتوا و ذات وب سایت ندارد. به جای آن یک عکس از خوک بر فرض مثال بهتر بنظر نشان می دهد و یکی از اهداف سایتمان را نیز بر عهده می گیرد.

یک فاکتور مهم دیگر که باید در طراحی سایت در نظر گرفته شود فرمت فایلی است که تصویر یا عکس مان را در آن ذخیره کرده ایم. برخی فرمت فایل ها  ویژگی های خاصی نسبت به نوع دیگر شان دارند. فرمت های jpeg انتخاب مطمئنی هستند بسیار مناسب و نسبتا در سایز و اندازه کوچکی هستند. نوع دیگر فرمت ها که برای استفاده مناسب اند فرمت png است. عکس های png به ما این اجازه را می دهند که عکس پس زمینه را منتقل کنیم که این موضوع باعث می شود وب سایت مان حرفه ای تر شود و همچنین طبیعی تر بنظر برسد و اینکه تصاویر png در مقایسه با بقیه فرمت ها دارای سایز بسیار کوچک تری هستند.

آخرین فاکتوری که باید در طراحی سایت در نظر گرفته شود اندازه است. منظور هم  سایز عکس در خود صفحه وب است و هم سایز عکس واقعی است. اگر عکسی که استفاده میکنید خیلی کوچک باشد (برای مثال 50 در 59 پیکسل ) بزرگ کنید ممکن است به عکس صدمه وارد کند. زیرا وقتی عکسی را بزرگ می کنیم کیفیت آن پایین می آید این در حالی ست که زمانی که سایز عکسی را کوچک می کنیم کیفیت آن تغییری نمی کند. به همین خاطر این فکر خوبی ست که در طراحی سایت از عکس هایی استفاده کنیم که کمی بزرگتر اند تا بتوانیم سایز شان را کوچکتر کنیم. در ارتباط با این که اندازه ی یک عکس در یک وب سایت چه اندازه ای است باید گفته شود که این موضوع نیز به ارتباط عکس به متن بستگی دارد. برخی از وب سایت ها از عکس های کوچک استفاده می کنند ( وب سایت هایی که بیشتر بر پایه ی متن هستند) در حالی که برخی دیگر با عکس های بزرگتر بهتر بنظر خواهند رسید (وب سایت هایی که اغلب مدرن و هنری هستند).

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان