آموزش ساخت Sitelink (سایت لینک) گوگل

SEO و Sitelink ها:  نحوه ی دریافت زیر عنوان ها در نتایج جستجوی گوگل

هدف این نوشته این است که موتور جستجوی وب سایت شما به صورت زیر عمل کند:

آموزش ساخت Sitelink (سایت لینک) گوگل

نکته: شماره 1 به URL اصلی شما اشاره می کند (مثلا www.relishtraymedia.com) و شماره ی 2 به لینک های مهم داخلی سایت شما اشاره می کند (مثلا : : www.relishtraymedia.com/blog) و در غیر این صورت به عنوان لینک های سایت در نظر گرفته می شود.

Sitelink ها و اینکه چرا شما آن ها را می خواهید!

سرفصل های کوچک (با نام مستعار لینک های داخلی) که در زیر URL اصلی وب سایت در نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شود، به Sitelink معروف هستند. این لینک ها به عنوان میانبری به صفحات مهم سایت عمل می کنند، آن ها به بازدیدکنندگان از سایت کمک می کنند تا به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. سایت لینک ها نه تنها دیدی به ساختار سایت شما می دهند و اطلاعات و انتخاب هایی را به کاربر می دهند، بلکه موتور جستجوی شما را از طریق افزایش نرخ کلیک افزایش می دهد. در اینجا یکسری از مزایای اصلی را آورده ایم:

  • افزایش دید لینک، که منجر می شود ترافیک شبکه به طرز محسوسی کاهش پیدا کند، زیرا کاربران می توانند به طور مستقیم به مطلب مورد نظر خود برسند.
  • باعث می شود تا صفحات سایت های رقیب پایین تر برود، و هر Sitelink متن توصیفی بیشتری را به نمایش می گذارد. (حدود 48 کاراکتر).

چیزهایی که شما باید تنظیم کنید

اول از همه، شما باید در ابزارهای Webmaster Tools ، Signe up کنید. در این حالت، پیشنهاد می کنم تا حساب های Google Analytics و Google Adwords را نیز فعال کنید. همچنین اگر از سرویس SEO/keywords استفاده می کنید، آن ها نیز رایگان هستند، پس از مزایای آن ها به عنوان منابع تحلیلی پشتیبان استفاده کنید.

چگونه Sitelinks ها را دریافت کنید!

ابتدا شما به یک Sitemap نیاز دارید. (.XML). اگر شما یک Sitemap برای وب سایت خود داشته باشید، معمولا می توانید با تایپ کردن http://yourdomain.com/sitemap.xml در مرورگر خود، آن را پیدا کنید. و اگر نداشته باشید، می توانید به طور دستی یک sitemap را با استفاده از third-party tools (ابزارهای شخص ثالث) ایجاد کنید. یک راه حل ساده برای استفاده از تولید کننده ی XML یا   http://www.xml-sitemaps.com/ می باشد. دستورات زیر را به ترتیب انجام دهید تا نقشه ی خود را ایجاد کنید/

در اینجا مثالی از sitemap را برای رسانه های غذایی داریم :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<urlset

      xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9"

      xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"

      xsi:schemaLocation="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9

            http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd">

<!-- created with Free Online Sitemap Generator www.xml-sitemaps.com -->

<url>

  <loc>http://www.relishtraymedia.com/</loc>

  <changefreq>weekly</changefreq>

  <priority>1.00</priority>

</url>

<url>

  <loc>http://www.relishtraymedia.com/blog/</loc>

  <changefreq>weekly</changefreq>

  <priority>0.80</priority>

</url>

 

همچنین، اگر شما فرکانس، اولویت و یا تنظیمات اصلاحی را متوجه نشدید، در اینجا برخی از tag  های Sitemap  آورده شده است:

 

آموزش ساخت Sitelink (سایت لینک) گوگل

وقتی که sitemap  شما کامل و از  XML-Sitemaps.com دانلود شد، آن را در سایت خود بارگذاری نمایید. ( در قسمت FTP از file manager سایت خود). اکنون، شما می توانید http://www.yourwebsite.com/sitemap.xml را در مرورگر تایپ کنید و sitemap ای را که ایجاد کرده اید، می بینید. (نکته: ممکن است هیچ های اضافه تری وجود داشته باشد، اگر فایل شما در پورتال CMS یا FTP  قرار گرفته باشد). اکنون، این رویه را انجام دهید، دستورالعمل های گوگل برای ارسال sitemap به Webmaster : .  http://bit.ly/IBr8Lo . به منظور خلاصه سازی سریع، به ابزار Webmaster بروید و بر روی   Optimization > Sitemaps  کلیک کنید. در گوشه ی سمت راست بالا، بر روی   "Add/Test Sitemap,"کلیک کنید و sitemap URL را مانند شکل زیر وارد کنید:

آموزش ساخت Sitelink (سایت لینک) گوگل

توجه: قبل از ارسال Sitemap  آن را تست کنید.

پیش بروید ... ولی قبل از آن این مطب را بخوانید

دو چیز را باید بدانید: اکنون، گوگل به طور خودکار sitelinks  های شما را با استفاده از الگوریتم به وجود می آورد. و شما دسترسی و کنترل مستقیمی بر اینکه چه لینک هایی در زیر URL  شما ساخته شود، ندارید. با این حال، شما می توانید درجه ی sitelinks هایی که در ابزار Webmaster تولید شده اند را کاهش دهید. برای کاهش رتبه ی یک لینک، به قسمت Webmaster Tools > Configuration > Sitelinks بروید و URL را قسمت دوم وارد کنید.

آموزش ساخت Sitelink (سایت لینک) گوگل

دوباره، تضمینی وجود ندارد که sitemap   شما، sitelinks های موتور جستجو را تولید کند. شما باید اطمینان حاصل کنید که "لینک های داخلی سایت شما" از متن لنگر استفاده می کند که آموزنده، جمع و جور و غیر تکراری می باشد. بسیاری معتقدند که sitelinks از ترکیب اختیارات سایت (برای مثال، لیتک های ورودی) ، ترافیک و کلمات کلیدی به وجود می آید. باید اطمینان حاصل کنید که ساختار لینک سایت شما، شفاف و معقول است. همچنین، محتوا را علامت گذاری کنید تا گوگل بفهمد که کدام لینک های داخلی را به نمایش بگذارد.

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان