telegram.me/vistantranslate
کانال تلگرام آموزش زبان ویستانآزمون رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی


در مطالعات مقالات و منابع Original ، ترجمه انگلیسی به فارسی یکی از مهم ترین و اساسی ترین دغدغه های افراد می باشد . اهمیت این موضوع بسیار زیاد بوده زیرا بیشتر منابع علمی به زبان انگلیسی بوده و ترجمه این متون انگلیسی مستلزم دانش ترجمه متن انگلیسی به فارسی می باشد . از طرفی هم برای انتشار مقالات خود نیازمند تسلط به ترجمه فارسی به انگلیسی بوده تا بتوان آموخته های خود را به اشتراک گذاشت. تمام این مطالب به این اهم اشاره می کند که داشتن دانش ترجمه متون امروزه یک نیاز اساسی است.
ترجمه انگلیسی به فارسی-ترجمه فارسی به انگلیسی

در ترجمه متن ، ترجمه متن انگلیسی به فارسی با ترجمه فارسی به انگلیسی از لحاظ مفهومی و گرامری دارای تفاوت هایی می باشد و به همین دلیل در یک سبک نمی باشند. در ترجمه متون انگلیسی به فارسی ، دانشی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد دانش اشراف کامل به دایره لغات انگلیسی می باشد . هر اندازه دایره لغات زبان انگلیسی مترجم بیشتر باشد متن مورد خود را سریعتر و کاملتر و دقیق تر ترجمه خواهد کرد. در ترجمه متون فارسی به انگلیسی داشتن دانش گرامر و شناخت مکان فعل و فاعل از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود . در زبان انگلیسی برعکس زبان فارسی قرار گرفتن فعل در جمله فرق خواهد داشت از این رو زیبایی و درستی ترجمه متون فارسی به انگلیسی در قدم اول به گرامر و سپس لفات انگلیسی است.

ترجمه انگلیسی به فارسی-ترجمه فارسی به انگلیسی

در ترجمه متن و متون انگلیسی موضوعی که مهم است عمومی بودن با تخصصی بودن ترجمه است . مترجمین گروه ویستان در هر یک از فیلدهای گفته شده دارای نیروی با سابقه و پرتجربه است به نحوی که پس از دریافت سفارش ترجمه ، متن بررسی شده و باتوجه به عمومی بودن و یا تخصصی بودن آن و برحسب اینکه ترجمه انگلیسی به فارسی بوده یا ترجمه فارسی به انگلیسی بوده تفکیک شده و تحویل متخصص مربوطه خواهد شد.
روال برآورد هزینه ترجمه ویستان به این صورت است که متن می بایست توسط متخصصین بررسی و سپس هزینه ترجمه برآورد شده به مشتری اعلام شود که این کار و روند به مشتری این اطمینان را از دقیق بودن ترجمه نیز می دهد. این اطمینان بخشیدن به این نحو است که اگر مشتری بخواهد می تواند یک پاراگراف از متن خود را ارسال کند و بصورت رایگان برای وی ترجمه شود و اگر مشتری از نحوه ترجمه اطمینان پیدا کرد کل متن ترجمه تحویل مترجم شده و پروژه شروع می شود.

نمونه کار ترجمه : الگوریتم خفاش


Abstract.
Metaheuristic algorithms such as particle swarm optimization, firefly algorithm and harmony search are now becoming powerful methods for solving many tough optimization problems. In this paper, we propose a new metaheuristic method, the Bat Algorithm, based on the echolocation behaviour of bats. We also intend to combine the advantages of existing algorithms into the new bat algorithm. After a detailed formulation and explanation of its implementation, we will then compare the proposed algorithm with other existing algorithms, including genetic algorithms and particle swarm optimization. Simulations show that the proposed algorithm seems much superior to other algorithms, and further studies are also discussed.


چکیده
در حال حاضر الگوریتم های متا هیوریستیکی مانند PSO(بهینه سازی ذرات گروه) و الگوریتم کرم های شب تاب و جستجوی هارمونی (توازن و هماهنگی ) اکنون روش های قدرتمندی برای حل بسیاری از مشکلات بهینه سازی شده اند.در این مقاله ، ما یک روش متاهیوریستیکی جدید، الگوریتم خفاش را بر اساس روشهای قرارگیری خفاش ها پیشنهاد نموده ایم : روش الگوریتم خفاش که بر گرفته از رفتار پژواک یا انعکاس صدای خفاش ها است . ما همچنین تمایل به ترکیب مزیت های الگوریتم های موجود بدرورن الگوریتم جدید خفاش داریم . بعد از فرمول بندی دقیق و توضیح پیاده سازی آن ، ما الگوریتم پیشنهاد شده را با الگوریتم های موجود مقایسه خواهیم کرد که شامل الگوریتم های کلی (ژنتیک) و بهینه سازی گروه ذرات می باشد. شبیه سازی ها نشان می دهد که الگوریتم ارائه شده برتری بیشتری به الگوریتم های دیگر دارد و بررسی های بیشتر همچنین مطرح شده است .

مشتریان ما

ما افتخار ارائه خدمات به تعداد زیادی از مشتریان وفادار خود را داریم و رضایت مشتری را برای خود سرمایه گذاری مطمئن می دانیم.

اخبار آی تی و فناوری اطلاعات

ارتباط و تماس با ما

  • تهران - میدان انقلاب اسلامی - بعد از خیابان جمالزاده - پلاک 91 - طبقه اول
  • دفتر مرکزی :
  • 62 54 67 55 021
  • شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 20
  • شماره های ضروری :
  • 99 22 870 0936 - 20 58 783 0912

درخواست تماس

کانال تلگرام طراحی سایت ویستان اینستاگرام طراحی سایت ویستان آپارات طراحی سایت ویستان